O firmie:


Nazwa: doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl


NIP:


Adres: Fürstenberger Str. 16


Miejscowość: Frankfurt


Kod pocztowy: 15-232


Telefon: 0049 3352 762 6818


Domena: http://www.doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl/


Opis:


Choć dziś rozbudowany pakiet socjalny – zwłaszcza w rozwiniętych krajach Europy Zachodniej – wydaje się czymś niemal oczywistym, jeszcze kilkadziesiąt lat temu był to zaledwie projekt grupki marzycieli, których często posądzano o utopijne pomysły. Przykładowo – w USA do dziś nie funkcjonuje rozwiązanie, jakim jest urlop macierzyński. Państwo o zasobnym budżecie, jakim są Niemcy, prowadzi szeroko zakrojoną politykę prorodzinną. Jej głównym filarem jest zasiłek rodzinny, wypłacany opiekunom dzieci (do momentu ukończenia przez nie 25. roku życia). Wartość tego świadczenia prezentuje się następująco:

  • na pierwsze i drugie dziecko - 192 euro;
  • na trzecie - 198 euro;
  • na czwarte i każde kolejne - 223 euro.

Zasiłek ten (potocznie: „Kindergeld”) przysługuje także cudzoziemcom. Jak wiadomo, Polacy to obecnie jedna z większych mniejszości narodowych, jakie występują w Niemczech. Pierwsze zderzenie z realiami i zupełnie inną mentalnością naszych zachodnich sąsiadów jest często trudnym doświadczeniem dla emigranta z Polski. Jeżeli nie czujemy się pewnie w obliczu niemieckiej machiny biurokratycznej i wymogów, jakie stawia interesantom – zastanówmy się, czy skorzystanie z płatnej pomocy prawnej nie będzie dobrym wyjściem.

Jedną z firm, które oferują tego typu usługi przyjezdnym z Polski, jest, działająca od dawna we Frankfurcie, kancelaria Ralfa Weckenera. Oferta poradnictwa, jaką ma do zaproponowania ta placówka, została pomyślana przede wszystkim pod kątem potrzeb emigrantów znad Wisły. Jeżeli chcemy ubiegać się o Kindergeld w Niemczech, również możemy zwrócić się do pracowników tej kancelarii. Będzie to gwarancją, że wszystkie niezbędne dokumenty trafią do właściwego urzędu.

Wspomniana firma prawnicza posiada szerokie doświadczenie w obsłudze prawnej firm i osób prywatnych. Oferuje też między innymi profesjonalne doradztwo w prowadzeniu finansów dla przedsiębiorców. Na wsparcie tej grupy specjalistów możemy również liczyć, gdy musimy pertraktować z naszym rodzimym Zakładem Ubezpieczeń Społecznych lub Urzędem Skarbowym.

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

DODAJ OPINIE O doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:Iluzjonista - Filip Piestrzeniewicz

https://www.piestrzeniewicz.pl/

Copywriter.pl

https://www.copywriter.pl/

Bulgaria Street

https://www.bulgariastreet.pl/