O firmie:


Nazwa: Instytut Ekspertyz Kryminalistycznych Analityks Sp. z o.o


NIP: 7811881937


Adres: Grunwaldzka 6


Miejscowość: Poznań


Kod pocztowy: 60-780


Telefon: 694 49 70 70


Domena: https://www.analityks.com.pl


Opis:


Badania ekspertów mogą rzucić zupełnie nowe światło na przykład na procesy toczące się w sądzie. Dlatego ofiary i pozwani decydują się często na zlecenie ekspertyzy. Jedną z wielu analiz tego typu jest ekspertyza grafologiczna, której powinien dokonać doświadczony grafolog. Taki specjalista pracuje dla przedsiębiorstwa Analityks. Działa ono głównie na terenie Poznania, chociaż obsługuje również klientów z innych miast i województw.

W zakresie usług grafologa o znajduje się między innymi identyfikacja pisma ręcznego w oparciu o badania porównawcze. Zajmuje się on także potwierdzaniem autentyczności testamentów i podpisów. Do wykonywanych przez niego usług należy  badanie identyfikacyjne oraz analiza tekstów archiwalnych. Na podstawie pisma możliwe jest nawet wykazanie tego, że dana osoba cierpiała na określoną chorobę. Grafolodzy przeprowadzają także identyfikację podpisów i paraf na dokumentach mających znaczenie z punktu widzenia prawa, takich jak umowy, faktury, weksle oraz dokumenty kadrowo-księgowe.

W trakcie badania pisma pod uwagę brane są rozmaite czynniki, w tym cechy syntetyczne, motoryczne, topograficzne, konstrukcyjne oraz mierzalne. Głównym sprzętem są narzędzia optyczno-pomiarowe. Badanie nie powoduje zniszczenia dokumentu. Ostatnim krokiem jest przeprowadzenie pisemnej ekspertyzy, na którą składają się część merytoryczna oraz tablice poglądowe.

Przedsiębiorstwo zajmuje się również szeroko rozumianą lingwistyką kryminalistyczna, czyli metodami, które pozwalają na wykrywanie stalkerów oraz osoby odpowiedzialne za wysyłanie anonimowych listów oraz dokonywanie plagiatów. Zadaniem językoznawcy w tym zakresie jest przede wszystkim ustalenie intencji nadawcy komunikatu oraz jego ostatecznego przekazu. Podejmuje się on precyzyjnego ustalenia pojęć użytych przez określoną osobę w komunikacie ustnym lub pisemnym. Zadaniem jest ocenienie tego, czy dana wypowiedź może zostać uważana za obraźliwą. Często dokonuje także ustalania intencji osoby stosującej groźby werbalne wobec ofiary. Lingwistyka kryminalna przydaje się także do profilowania przestępców, jako że pozwala określić wiek, wykształcenie, a nawet pochodzenie podejrzanego.

Firma zatrudnia ekspertów w różnych dziedzinach kryminalistyki, a także dysponuje profesjonalnym sprzętem pomiarowym i własnym laboratorium.

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

DODAJ OPINIE O Instytut Ekspertyz Kryminalistycznych Analityks Sp. z o.o

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:TDM Tarasy drewniane Dorota Maciejewska, Krzysztof Maciejewski Spółka cywilna

https://tdmtarasy.pl/

Towarzystwo Gospodarcze "Meblopol" sp. z o.o.

https://meblopol24.pl/

Duda-Cars S.A.

https://www.duda-cars.mercedes-benz.pl/