O firmie:


Nazwa: Kancelaria adwokacka adwokat Marcin Kochanowski


NIP: 5842306185


Adres: Świerkowa 30


Miejscowość: Gdynia


Kod pocztowy: 81-526


Telefon: 733 272 252


Domena: https://kancelariakochanowski.pl/


Opis:


Jedną z dziedzin prawa jest prawo karne, koncentrujące się między innymi na kradzieżach, rozbojach, działaniach w grupach przestępczych czy handlu substancjami niedozwolonymi. Podstawą w razie takich przestępstw jest wsparcie adwokata, uczestniczącego w postępowaniach przygotowawczych, sądowych oraz wykonawczych. Kontaktują się z nim między innymi osoby zatrzymane i podejrzane o popełnienie czynu zabronionego, które potrzebują pomocy obrońcy. Specjalista zajmuje się zarówno wykroczeniami, jak i przestępstwami, opisanymi w kodeksie karnym. Niejednokrotnie dotyczą one uszczerbku na zdrowiu, korupcji, włamań, znęcania się nad członkami rodziny lub morderstw.

Sprawy karne są niezwykle istotne dla klientów, ponieważ wyroki sądowe decydują o tym, czy pozostaną na wolności, czy otrzymają karę więzienia. W razie pozbawienia lub ograniczenia wolności bądź konieczności zapłacenia grzywny, skazani muszą liczyć się z wpisaniem do Krajowego Rejestru Karnego, co niejednokrotnie utrudnia znalezienie pracy w późniejszym okresie. Adwokaci-karniści dążą do umorzenia postępowania i biorą na siebie szereg formalności.

Uniewinnienie przez sąd ma miejsce w momencie, gdy dana osoba okazała się niesłusznie podejrzana oraz w chwili, gdy nie znaleziono obciążających ją dowodów. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie kancelariakochanowski.pl. Należy ona do kancelarii realizującej zlecenia na rzecz mieszkańców Gdyni. Sprawy karne, w jakich uczestniczy specjalista, dotyczą obrony poskarżonych przed sądami, zbierania materiałów dowodowych czy przesłuchiwania świadków, zeznających na korzyść klienta.

W momencie otrzymania niezadowalającego wyroku adwokat wnosi apelację i dąży do jego uniewinnienia. Niekiedy odgrywa rolę oskarżyciela posiłkowego i przygotowuje szczegółową strategię działania, po zapoznaniu się z danym przypadkiem. Wsparcie adwokata bywa przydatne jeszcze przed przesłaniem przez prokuraturę aktu oskarżenia. Stara się on udowodnić niewinność klienta, który, ze względu na brak znajomości przepisów kodeksu karnego, nie jest w stanie bronić się sam.

Data dodania: 2022-11-21
Autor: Kamil Jabłoński
Źródło:
https://kancelariakochanowski.pl/prawo-karne


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

DODAJ OPINIE O Kancelaria adwokacka adwokat Marcin Kochanowski

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:Tapestry

https://www.tapestry.pl/

DOWAN Sp. z o.o.

http://www.dowan.com.pl/

Agencja Reklamowa BrandTailors

https://wypromujemy.com/