O firmie:


Nazwa: KANCELARIA NOTARIALNA - Notariusz Beata Karwacka-Siarka


NIP: 8951727958


Adres: Ks. Konstantego Damrota 26A


Miejscowość: Wrocław


Kod pocztowy: 50-306


Telefon: 604 276 861


Domena: https://wroclawnotariusz.com/


Opis:


Notariusz, w przeszłości zwany rejentem, to specjalista wykonujący zawód zaufania publicznego, który został powołany przez ministra sprawiedliwości. Pisma, jakimi się zajmuje, mają charakter dokumentu urzędowego, co oznacza, że mogą być wykorzystywane w postępowaniach sądowych. Na obowiązki spoczywające na barkach takich osób składa się przygotowywanie dokumentów niezbędnych wśród osób planujących sprzedaż lub zakup nieruchomości. Stanowią one zabezpieczenie każdej ze stron i opisują przyjęte wcześniej warunki.

Usługi kancelarii notarialnych obejmują też czynności realizowane na rzecz par przygotowujących się do ślubu. Niektóre z nich podejmują decyzję o podpisaniu intercyzy, zabezpieczającej ich majątek. Przydaje się ona w razie rozwodu, ponieważ upraszcza szereg kwestii i niekiedy skraca czas postępowania sądowego. Intercyza może być podpisywana również po zawarciu związku małżeńskiego. Te i wiele innych usług świadczy Kancelaria Notarialna Beaty Karwackiej-Siarki, która realizuje zlecenia na rzecz klientów z Wrocławia. Rozdzielność majątkowa to jeden z filarów jej działalności.

W praktyce oznacza to, że każdy z małżonków dysponuje oddzielnym majątkiem, co powoduje, że pary mają prawo zaciągać zobowiązania bez konsultowania tego z kimkolwiek. Rozwiązanie to chroni przed problemami z długami, spoczywającymi na barkach drugiej osoby. Oczywiście intercyza nie jest jednoznaczna z brakiem możliwości zakupu wspólnych rzeczy. W takiej sytuacji nabyte przedmioty są określane mianem współwłasności ułamkowej.

Specjaliści z kancelarii przeprowadzają spotkania konsultacyjne, podczas których wyjaśniają, w jaki sposób można ustanowić oddzielność. Poza wspomnianym podpisaniem intercyzy rozdzielność może zostać narzucona przez sąd, przykładowo w momencie, gdy partner z różnych względów został ubezwłasnowolniony lub ogłosił upadłość konsumencką. Jest to propozycja dla osób chcących zabezpieczyć się na skutek nieprzewidzianych zdarzeń lub rozwodu i uchronić się przed różnego rodzaju problemami.

Data dodania: 2022-09-25
Autor: Cezary Wasilewski
Źródło:
https://wroclawnotariusz.com/rozdzielnosc-majatkowa/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

DODAJ OPINIE O KANCELARIA NOTARIALNA - Notariusz Beata Karwacka-Siarka

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:CrazyFejm - Promowanie na instagramie

https://crazyfejm.pl/

Kancelaria adwokacka Adwokat Monika Kitscha-Kwasiborska

https://www.lodz-adwokat.pl/

greentex24

https://www.greentex24.pl/