O firmie:


Nazwa: Kancelaria Prawna Kaczmarek i Partnerzy


NIP:


Adres: Warszawska 96


Miejscowość: Gdańsk


Kod pocztowy: 80-180


Telefon: 516 757 501


Domena: https://adwokatgd.pl


Opis:


Rozwód jest wydarzeniem przełomowym dla każdej rodziny, zwłaszcza gdy są w niej dzieci. Wśród jednych z ważniejszych ustaleń pozostają kontakty z dzieckiem po rozwodzie i w tej kwestii rodzice powinni zrobić wszystko, aby pociechy odczuwały jak najmniej negatywnych emocji w związku z tym tematem. Kancelaria prawna Kaczmarek & Partnerzy wspiera klientów, którzy są w toku sprawy rozwodowej również w tym zakresie. Adwokaci dokładnie tłumaczą, jaka jest różnica pomiędzy władzą rodzicielską a kontaktami z dzieckiem. To istotne, ponieważ często jest to mylnie interpretowane. 

Każdy z rodziców ma prawo i obowiązek do utrzymywania kontaktów z dzieckiem, aczkolwiek mogą one zostać przez sąd ograniczone albo zakazane, o ile domaga się tego dobro podopiecznego. W chwili, gdy rodzice dziecka pozostają jednomyślni odnośnie opieki nad dzieckiem, adwokaci pomagają w przygotowaniu pisemnego porozumienia. Zostaje ono merytorycznie opracowane i następnie przedłożone na sali sądowej jako rodzicielski plan wychowawczy. Sąd ocenia, czy zapisy służą dobru dziecka i wtedy zatwierdza plan lub przekazuje go do korekty. W drugim przypadku pracownicy kancelarii służą pomocą w doprecyzowaniu poszczególnych zapisów. 

Niestety, równie często zdarza się, że małżonkowie nie potrafią wypracować jednego stanowiska w tym, jak ma przebiegać opieka nad dzieckiem. W takiej sytuacji to sąd decyduje zarówno o władzy rodzicielskiej, jak i o kontaktach z dzieckiem. Wtedy też wyznaczane są ramy spotkań z dziećmi w dniu powszednie, weekendy i święta. Ustalenia dotyczą także spędzania wakacji. 

Sąd może wprowadzić również ograniczenia w kontaktach, kiedy to jeden z rodziców może spotykać się z dzieckiem wyłącznie w towarzystwie osoby trzeciej. W takich okolicznościach pod uwagę jest brane tak samo dobro dziecka. 

Osoby, które chcą zabezpieczyć sobie prawo do spotykania się ze swoją pociechą, mogą z pomocą adwokatów złożyć wniosek o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem na czas prowadzenia sprawy rozwodowej. Jeśli jeden z rodziców wyraźnie utrudnia kontakty drugiego z dzieckiem, to z takiej pomocy warto skorzystać. Dodatkowo adwokaci proponują pomoc, gdy jeden z rodziców chce zmienić postanowienia w wydanym już orzeczeniu sądowym, uznając, że obecne zapisy szkodzą jego relacji z dzieckiem. Kancelaria ma doświadczenie w takich sprawach. 

 

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

DODAJ OPINIE O Kancelaria Prawna Kaczmarek i Partnerzy

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:Tapestry

https://www.tapestry.pl/

DOWAN Sp. z o.o.

http://www.dowan.com.pl/

Agencja Reklamowa BrandTailors

https://wypromujemy.com/