Udział w przetargu jest sytuacją, która generuje zastosowanie odpowiednich reguł prawnych. Dotyczy to zarówno zamawiającego, jak i wykonawcy. Dużym problemem, zwłaszcza dla podmiotów, które przystępują do kupna zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych, jest właściwe przygotowanie merytoryczne. Zebranie odpowiednich wniosków i opracowanie dokumentacji jest nie tylko czasochłonne, ale też nie zawsze daje oczekiwany efekt. Poczynione głównie z niewiedzy błędy sprawiają, że konieczna jest natychmiastowa poprawa. Nierzadko też braki powodują odrzucenie całej oferty.
Sposobem na poznanie procedury przetargowej jest regularne (ze względu na częste aktualizacje prawne) dokształcanie się. Najszybszą metodą może być udział w szkoleniach tematycznych. Dzięki temu zyskuje się potrzebną wiedzę, bardzo często przekazaną nie tylko w formie formuł prawa, które nie zawsze są w pełni zrozumiałe, zwłaszcza dla laika, ale również życiowych przykładów.
Kursy mogą być też okazją do zadawania pytań i analizy konkretnych przypadków. To ważne, szczególnie w sytuacji, gdy zamawiający lub wykonawca przystąpił do procedury przetargowej, jednak z niejasnych dla niego powodów udział ten zakończył się niezgodnie z oczekiwaniami. Aby uniknąć błędów, należy zrozumieć, co było wykonane źle. Omówienie danej kwestii jest z pewnością dobrą nauką na przyszłość.
Propozycję szkoleń z zakresu zamówień publicznych przedstawia na swojej stronie internetowej Kancelaria Radcy Prawnego Dominik Styczyński. Jej kadra na co dzień udziela porad podmiotom, które planują udział w przetargu. Pomoc obejmuje analizę dokumentacji wniosku oraz wsparcie w przypadku odrzucenia dokumentów przez komisję przetargową. Domeną radcy prawnego są też szkolenia z zamówień publicznych, organizowane cyklicznie i uwzględniające najnowsze zmiany, jakie ustalił krajowy ustawodawca. Prowadzi także bloga, na którym publikuje artykuły związane z ZP.
Świadczenia są płatne. Ich koszt kancelaria ustanawia indywidualnie, w zależności od stopnia zaangażowania w rozwiązanie sprawy. W celu zachowania porządku i obsługi na odpowiednim poziomie w biurze wprowadzono obowiązek wcześniejszej rezerwacji terminu spotkania z prawnikiem. Wizytę można zamówić, korzystając z formularza zgłoszeniowego dostępnego online lub dzwoniąc pod podany numer telefonu.