O firmie:


Nazwa: LOGOPATENT Kancelaria Prawno-Patentowa Sławomir Budzik


NIP: 9930088034


Adres: al. Aleja Stanów Zjednoczonych 72


Miejscowość: Warszawa


Kod pocztowy: 04-036


Telefon: 669 838 836


Domena: https://logopatent.pl/


Opis:


Przedsiębiorstwa dbające o jakość wytwarzanych przez siebie produktów i o renomę mogą chronić swój wizerunek poprzez zastrzeżenie znaków towarowych oraz wzorów przemysłowych. Zgłaszanie praw do logotypu, nazwy firmy czy nawet stosowanego przez nią hasła reklamowego lub motta jest rzeczą powszechnie stosowaną. Warto jednak pamiętać, że taką ochroną dobrze jest objąć także inne elementy charakterystyczne dla danej marki, w tym przede wszystkim wzór przemysłowy oraz wynalazki i technologie.

Obecnie praktycznie wszystkie firmy produkcyjne, ale i usługowe są narażone na niekorzystne skutki działania nieuczciwej konkurencji. Chwytliwy slogan reklamowy, stosowana przez firmę kolorystyka czy oryginalne logo mogą zostać skopiowane i wykorzystane do oznaczenia podrabianych produktów. Aby temu zapobiec, należy przede wszystkim zgłosić w odpowiednim urzędzie swoje prawa do użytkowania wynalazku, logo czy znaku towarowego. Stanowi to podstawę do dochodzenia roszczeń.

Przygotowanie procesu zgłaszania praw warto rozpocząć od konsultacji z kancelarią prawno-patentową. Doświadczony w tego typu sprawach prawnik sporządzi niezbędne wnioski, pomoże skompletować dokumentację i dopilnuje, aby zostały dopełnione wszelkie formalności. Jego wsparcie może objąć również przestrzeganie późniejszych wpłat niezbędnych dla utrzymania ochrony patentowej.

Kancelaria Prawno-Podatkowa Logopatent, zlokalizowana w Warszawie, oferuje klientom kompleksową obsługę w zakresie zgłaszania wniosków do:

  • Urzędu Patentowego RP,
  • Europejskiej Organizacji Patentowej,
  • Biura Międzynarodowego Światowej Organizacji Własności Intelektualnej oraz
  • Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.

Rejestracja wzoru przemysłowego przebiega szybko, a ochrona zaczyna obowiązywać natychmiast po ogłoszeniu poprawności złożonych dokumentów i publikacji wzoru w biuletynie. Okres ochronny trwa maksymalnie 25 lat i jest podzielony na pięcioletnie przedziały czasowe. Zgłaszający prawo do wzoru jest zobowiązany do uiszczania opłat za każdy z tych etapów. W przypadku braku stosownej wpłaty ochrona traci moc.

Każda firma, która zastrzega sobie prawo do korzystania z konkretnego wzoru, ma dzięki temu możliwość skutecznego zwalczania łamiących to prawo podmiotów. Pozwala to zmniejszyć liczbę pojawiających się podróbek mających niską jakość i zły wpływ na postrzeganie marki na rynku.

Data dodania: 2022-01-22
Autor: Justyna Gajewska
Źródło:
https://logopatent.pl/wzory-przemyslowe/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

DODAJ OPINIE O LOGOPATENT Kancelaria Prawno-Patentowa Sławomir Budzik

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

https://www.kancelariamazurek.pl/

Kancelaria Adwokacka Jarosław Błasiński

https://prosterozwody.pl/

Smak Dzieciństwa

https://smakdziecinstwa.eu/