O firmie:


Nazwa: Kancelaria Adwokacka Piotr Chmielewski


NIP: 5222861892


Adres: Aleja Solidarności 119/125


Miejscowość: Warszawa


Kod pocztowy: 00-897


Telefon: 22 308-55-00


Domena: https://adwokat-rodzinny.com/


Opis:


Podział majątku po zmarłym reguluje odrębna gałąź prawa cywilnego, zwana prawem spadkowym. Określa ona, w jaki sposób należy rozporządzić dobrami pozostawionymi przez właściciela. Na podstawie przepisów prawa spadkowego określa się prawa i obowiązki osób, którym przysługuje udział w substancji czy to przekazanej w drodze sporządzenia ostatniej woli, czy też na zasadach dziedziczenia według stopnia pokrewieństwa.

Znajomość meandrów prawa spadkowego pozwala nadać szczęśliwy przebieg nawet najbardziej wymagającym postępowaniom toczącym się przed sądem. Od samego początku procesu nabywania spadku rolą dobrego adwokata powinno być  działanie w jak najlepszym interesie klienta. Dotyczy to w szczególności wszczęcia oraz brania aktywnego udziału w przewodzie, którego celem jest potwierdzenie, iż doszło do nabycia spadku po zmarłej osobie. Także sam podział spadku, aby nie odbył się z naruszeniem korzyści którejkolwiek z zaangażowanych stron, musi przebiegać pod okiem wytrawnego prawnika, mającego doświadczenie w prowadzeniu spraw rodzinnych. Konieczne będzie wreszcie skuteczne doradztwo w takich kwestiach, jak uzyskanie zachowku po zmarłym przez członków najbliższej rodziny czy odrzucenie spadku w sytuacji, kiedy pociągałby on za sobą konieczność odziedziczenia także zupełnie przez spadkobierców niechcianych długów zmarłego. Ponadto pomoc adwokata będzie bardzo cenna w negocjacjach i kwestii związanych z podatkiem, który należy odprowadzić we właściwym Urzędzie Skarbowym.

W postępowaniu o nabycie spadku zainteresowaną osobę powinien reprezentować dobry adwokat. Spadki  w Warszawie stanowią jedną z najczęstszych spraw, jakie pojawiają się na wokandzie stołecznych sądów. Mimo iż samo stwierdzenie nabycia spadku jest postępowaniem nieprocesowym, to doświadczenie uczy, iż wokół testamentów bardzo często powstają spory, które pociągają za sobą określone skutki prawne. Współpraca z kancelarią prawną to najlepsze zabezpieczenie przed nieprzewidzianymi komplikacjami w przypadku dziedziczenia majątku. Na stronie internetowej adwokat-rodzinny.com znajduje się więcej informacji na ten temat.

Data dodania: 2020-01-29
Autor: Sandra Michalak
Źródło:
https://adwokat-rodzinny.com/podzial-majatku-i-spadki/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

DODAJ OPINIE O Kancelaria Adwokacka Piotr Chmielewski

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

https://www.kancelariamazurek.pl/

Kancelaria Adwokacka Jarosław Błasiński

https://prosterozwody.pl/

Smak Dzieciństwa

https://smakdziecinstwa.eu/