O firmie:


Nazwa: Profi House Invest


NIP:


Adres: Reduty Ordona 56


Miejscowość: Szczecin


Kod pocztowy: 71-202


Telefon: 530377717


Domena: https://profinvest.pl


Opis:


Przedmiotem spadku mogą być zarówno przedmioty wartościowe i mające znaczenie pamiątkowe, jak i nieruchomości – budynki komercyjne, lokale mieszkalne czy usługowe, garaże, pensjonaty, grunty czy działki rolne. Jednak nie zawsze jest tak, że jedna osoba staje się właścicielem całości, czasem otrzymuje tylko udział, a resztą mogą gospodarować inni krewni.

W takiej sytuacji najbardziej korzystnym posunięciem jest sprzedaż całego przedmiotu spadku w porozumieniu z pozostałymi współwłaścicielami, a następnie podział uzyskanych w ten sposób pieniędzy. Dobrym rozwiązaniem bywa odkup reszty udziałów i samodzielne gospodarowanie nieruchomością jako jej jedyny posiadacz. Można też sprzedać swoje udziały – albo osobie, która już posiada prawa do części nieruchomości, albo firmie zajmującej się obrotem takimi udziałami.

Skup nieruchomości ze spadku to procedura zgodna z prawem, a do tego przynosząca zysk obydwu stronom. Właściciel części lokalu od ręki otrzymuje pieniądze ze sprzedaży, nie musi się zajmować kwestiami formalnymi ani też utrzymywaniem zbędnej nieruchomości. Ponadto dla wygody klientów firma w ramach usługi zapewnia także profesjonalną pomoc prawną, a nawet udziela wsparcia podczas gromadzenia dokumentacji.

Na stronie profinvest.pl można się zapoznać z możliwościami, jakie daje taka współpraca. Pośrednik nie pobiera prowizji, co jeszcze zwiększa zysk zbywającego. Co ciekawe, firma decyduje się na przejęcie własności także w przypadku nieruchomości zadłużonych, w złym stanie technicznym czy wymagających remontu. Taki krok może się okazać korzystny, jeśli mieszkanie ma lokatorów lub jest obarczone kredytem. Dla spadkobiorcy dodatkowym plusem będzie też na pewno uniknięcie drogi sądowej czy długotrwałych negocjacji z pozostałymi osobami mającymi prawo do spadku.

Data dodania: 2022-01-06
Autor: Daria Piotrowska
Źródło:
https://profinvest.pl/skup-nieruchomosci-ze-spadku/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

DODAJ OPINIE O Profi House Invest

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:PROMOHOUSE – NIERUCHOMOŚCI MIĘDZYZDROJE

https://www.promohouse.com.pl

BIURO NIERUCHOMOŚCI KING - Małgorzata Maciejewska

https://www.kingnieruchomosci.eu

Agroserwis. Paweł Lis

http://agroserwis.pro