O firmie:


Nazwa: R-legal Kancelaria Adwokacka Katarzyna Rodacka


NIP:


Adres: Mogilska 13b


Miejscowość: Kraków


Kod pocztowy: 31-542


Telefon: 516 160 748


Domena: https://r-legal.pl


Opis:


RODO, czyli Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, stanowi prawdziwy przełom, który wiąże się z licznymi zmianami w organizacjach. Wymaga ono bowiem przedefiniowania zasobów oraz wprowadzenia nowych zabezpieczeń, których celem jest ochrona przed atakami hakerskimi. W ostatnich latach zainteresowanie tą tematyką stało się większe. Przedsiębiorcy zdają sobie bowiem sprawę z ewentualnych konsekwencji, w razie wycieku wrażliwych danych. Są to między innymi właściciele sklepów sprzedających za pośrednictwem internetu. Tego typu strony wymagają stworzenia polityki ochrony danych osobowych. Taką możliwość dają kancelarie prawne, których pracownicy specjalizują się w zagadnieniach koncentrujących się na RODO.

Prawo ochrony danych osobowych to zagadnienie, o którym wiedzą wiele prawnicy z firmy R-Legal Kancelaria Adwokacka Katarzyna Rodacka. Bardzo dobrze orientują się oni w zawiłych przepisach i na bieżąco aktualizują zdobytą wcześniej wiedzę. Specjaliści przygotowują regulaminy serwisów internetowych oraz e-sklepów i przyglądają się zapisom już istniejącym. Wskazują na niedozwolone klauzule i sugerują naniesienie stosownych poprawek. Dokumentacja oddawana klientom jest zgodna z przepisami oraz dopasowana do charakteru prowadzonej działalności.

Usługi kancelarii obejmują audyt wstępny, podczas którego pracownicy przyglądają się ryzyku kradzieży danych, wykorzystywanym systemom informatycznym oraz wdrożonym procedurom. Nie jest im obce tworzenie umowy powierzenia przetwarzania danych, polityka ochrony czy klauzule. Klienci kancelarii mogą liczyć na przygotowanie niezbędnej dokumentacji, którą powinien dysponować każdy administrator danych osobowych.

Kancelaria współpracuje z właścicielami firm, funkcjonującymi w branży e-commerce, co oznacza, że zajmuje się również klauzulami informacyjnymi, publikowanymi w mediach społecznościowych oraz tak zwanymi checkboxami, udostępnianymi na stronach www. Pomoc, jaką świadczy, koncentruje się także na wdrożeniu ochrony danych w organizacji oraz przeprowadzaniu spotkań konsultacyjnych, podczas których klienci mają okazję uzyskiwać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Jeśli zachodzi taka potrzeba, specjaliści przygotowują dokumenty, takie jak:

  • polityka danych osobowych,
  • rejestry ich przetwarzania,
  • polityka bezpieczeństwa systemów IT.
Oceń firmę (0 z 0 głosów)

DODAJ OPINIE O R-legal Kancelaria Adwokacka Katarzyna Rodacka

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Chrostek

https://adwokat-nataliachrostek.pl/

PPHU "BU-MOR"

https://ocenaryzykazawodowego.com

Nieruchomości Bułgaria

https://www.nieruchomoscibulgaria.pl/