O firmie:


Nazwa: Pozamykaj.pl


NIP: 6972161544


Adres: Grunwaldzka 69


Miejscowość: Leszno


Kod pocztowy: 64-100


Telefon: 518 688 356


Domena: https://pozamykaj.pl/


Opis:


Problem zagubionych kluczy lub kradzieże torebek to bardzo nieprzyjemne sytuacje, które często przytrafiają się nie tylko osobom młodym, ale także seniorom. Zmniejszona przez wiek czy też choroby koncentracja oraz mobilność nie pomagają w poszukiwaniach czy zgłaszaniu takich zdarzeń, zwłaszcza gdy dana osoba mieszka samotnie. Kłopotliwe jest nawet wezwanie pomocy, jeśli w ukradzionych rzeczach znajdował się telefon lub notes z numerami do członków rodziny. 

Rozwiązaniem, które może pomóc uniknąć takiej sytuacji, jest wyposażenie drzwi wejściowych do mieszkania seniora w zamek bez klucza, do którego otwarcia wystarczy wprowadzić na panelu odpowiednią sekwencję znaków. Dzięki temu starsza osoba, nawet pozbawiona osobistych rzeczy, może bezproblemowo wejść do siebie i poczekać we własnych czterech kątach na pomoc.

Aby ułatwić seniorowi korzystanie z takiego zamka, warto wybrać model prosty w użytkowaniu, z dużym wyświetlaczem (osoby starsze często mają problemy ze wzrokiem oraz z koordynacją ruchową). Należy także zadbać, by hasło stanowiło ciąg cyfr, które są łatwe do zapamiętania (na przykład data urodzin, rocznica ważnych dla właściciela mieszkania wydarzeń, które stale są żywe w jego pamięci itp.). Jeżeli członek rodziny seniora mieszka na stałe w innym mieście i nie ma możliwości, aby często odwiedzać swojego krewnego, może ustawić na swoim telefonie lub tablecie odpowiednią aplikację i z jej poziomu sterować drzwiami (otwierać je na odległość, zmieniać hasło lub blokować, w zależności od sytuacji. Sam zamek bez klucza można zamówić na stronie pozamykaj.pl). Takie rozwiązanie jest idealne, gdy dojdzie do przypadkowego ujawnienia starego kodu lub też do próby włamania. Nawet jeśli dojdzie do kradzieży rzeczy osobistych, w których znajdowała się karteczka z zapisanym kodem, administrator może w kilka chwil zmienić hasło.

Zamek szyfrowy jest także sposobem na monitoring wejść oraz wyjść. Jeżeli osoba starsza zbyt długo przebywa poza domem, a jej stan zdrowia nie jest najlepszy, brak informacji o ponownym użyciu hasła oznaczającego powrót może być czynnikiem alarmującym dla członków rodziny i spowodować podjęcie odpowiednich kroków zaradczych. Dzięki temu można szybko podjąć próbę kontaktu z seniorem i upewnić się, że wszystko jest w porządku i nie potrzebuje on pomocy. 

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

DODAJ OPINIE O Pozamykaj.pl

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:TDM Tarasy drewniane Dorota Maciejewska, Krzysztof Maciejewski Spółka cywilna

https://tdmtarasy.pl/

Towarzystwo Gospodarcze "Meblopol" sp. z o.o.

https://meblopol24.pl/

Duda-Cars S.A.

https://www.duda-cars.mercedes-benz.pl/