O firmie:


Nazwa: Ziobrowski Tax & Law


NIP: 7542732542


Adres: Plac Grzybowski 10


Miejscowość: Warszawa


Kod pocztowy: 00-104


Telefon: 601813339


Domena: https://jztl.pl/


Opis:


Spółka komandytowa to jedna z form spółki prawa handlowego, która odznacza się trwałym składem osobowym oraz brakiem wyodrębnionych organów zajmujących się formalnościami. Jest to jednostka organizacyjna, wolna od osobowości prawnej, która może zaciągać zobowiązania oraz pozywać w razie naruszenia przepisów. Podstawą w tym przypadku są komplementariusze oraz komandytariusze, czyli wspólnicy, którzy razem prowadzą działalność. Czasami zdarza się, że podejmują oni decyzję o zakończeniu współpracy.

Wymaga to dopełnienia licznych formalności, w tym przesłania pism do odpowiednich urzędów. Dziś nie trzeba zajmować się podobnymi kwestiami na własną rękę, ponieważ pomoc w tym zakresie świadczą przedstawiciele kancelarii Ziobrowski Tax/Law. Kierują oni ofertę do osób rozważających rozwiązanie spółki komandytowej, które chcą zasięgnąć rady i dowiedzieć się, jakie kroki należy wykonać, by działania były zgodne z prawem. Rozwiązanie to znajduje zastosowanie wśród klientów, którzy nie chcą zdecydować się na opcję przekształcenia spółki w inną działalność.

Prawnicy wyjaśniają, że likwidacja spółki może mieć miejsce w momencie podjęcia jednomyślnej decyzji przez każdego wspólnika. Celem opisywanych działań jest oficjalne wykreślenie jej z Krajowego Rejestru Sądowego, z zachowaniem zasad opisanych w kodeksie spółek handlowych. Powodów, dla których część osób decyduje się na takie rozwiązanie, jest kilka. Zalicza się do nich upadłość, śmierć jednego z założycieli, wypowiedzenie umowy przez wierzyciela wspólnika lub wydanie prawomocnego orzeczenia sądowego.

Prawnicy przeprowadzają konsultacje w kancelarii, podczas których zainteresowani poznają odpowiedzi na nurtujące ich pytania i dowiadują się, jakie kroki należy wykonać. Rozwiązanie spółki może następować na szereg różnych sposobów. Wykreślenie działalności z KRS następuje w wyniku przeprowadzonych procesów likwidacyjnych, niedopełnienia obowiązków dotyczących składania okresowych sprawozdań finansowych oraz na skutek transformacji, polegającej na przekształceniu spółek w działalność o innym charakterze.

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

DODAJ OPINIE O Ziobrowski Tax & Law

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

https://www.kancelariamazurek.pl/

Kancelaria Adwokacka Jarosław Błasiński

https://prosterozwody.pl/

Smak Dzieciństwa

https://smakdziecinstwa.eu/